واکسن کرونا، کشف انسان یا امتحان الهی؟

 

در نهایت واکسن کرونا توسط دانشمدان تهیه  شد و در حال پخش به سراسر جهان می باشد. پزشکان و متخصصان علم ژنتیک به صورت شبانه روزی در لابراتوارهای سراسر جهان مشغول کار بر روی ویروس کووید 19 (کرونا) بودند تا بالاخره توانستند سری از واکسن این ویروس را تولید کنند. حال این سوال پیش می ایاد که آیا ما انسان ها در مواجهه با امتحان الهی بودیم؟ آیا تمام این داستان آمدن ویروسه کرونا صرفاً یک امتحان الهی بوده یا خداوند مهربان فقط خواسته ما را امتحان کند؟

زمانی که ویروسه کرنا در اولین مرحله شیوع خود در چین شناخته شد هیچکس فکر نمیکرد که تا این حد بتواند در سرسره دنیا همه گیر شود. اما پس از گذشت مدت کوتاهی این ویروس تمامی دنیا را فرا گرفت. مذهبیون آن را انکار میکردند و به دعا و زیارت متوسل  شده بودند. به این امید که دعا و نیایش آنها میتواند جلوی ابتلا به این ویروس را بگیرد. جالب آنجا که همان کسانی که تبلیغ میکردند که امامان و امامزاده ها میتوانند جلوی ابتلای آنها به ویروس را بگیرند خود به ویروسه کرونا مبتلا شدند و بسیاری از آنها نیزبه همین دلیل کشته شدند.

 


خدایی که مهربان ترین مهربانان بود چنان بلایی برسر بندگان خود آورد که تمام افراد خوب و بد را یکجا به کام مرگ فرو برد. خدایی که جز خوبی برای بندگانش نمیخواست چرا باید یک چنین کاری را انجام دهد؟ در جواب این سوال و تمامی اتفاق های مشابه، مبلغین  دین همواره سی کردند که بحث امتحان الهی را پیش بکشند و با این بهانه جهل  و نادانی خود را نسبت به اتفاقات پیرامونی توجیه کنند. اگر همچین چیزی نیز درست باشد باید پرسید که دلیل این امتحان چه میتواند باشد؟

اگر این یک امتحانه الهی بود چرا تمامی افراده دنیا را(خوب و بد) مبتلا کرد؟اگر امتحان بود چرا خدایتان که قادر مطلق است نتوانست واکسان این ویروس را کشف کند و دست به دامن دانشمندان روی زمین شد؟ ان هم نه یک دانشمند، بلکه صدها نفر که در شرکت های داروسازی مشغول به کار هستند و در کشور های مختلف توانستند این واکسن را کشف کنند .

 

 

 

One thought on “واکسن کرونا، کشف انسان یا امتحان الهی؟

  1. This is definitely one of many coolest 3d printed objects on our listing. Many printers have SD or microSD card slots from you will have the ability to|which you'll} load and print 3D object information using the printer's control panel and display display screen, while others have ports for USB flash drives. The advantage of printing directly from flash media is that you do not want a computer. The draw back is that it adds an additional step, that of Vacuum Storage Bags transferring the information to your card.

Leave a Reply

%d bloggers like this: